Wycieczka autokarowa do Londynu w dniach 25 –30 stycznia 2020r.

dla klas szóstych, siódmych i ósmych.

 

 

       Cena wycieczki: 1090 zł + 75 funtów na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i bilety komunikacji miejskiej.

 

       PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ

       Wyjazd ze szkoły o ustalonej godzinie. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

 

2 DZIEŃ

       Przejazd   Eurotunelem   pod   Kanałem   La   Manche.   Przyjazd   do   Londynu ok. godz. 10.00. Po  odświeżeniu w ośrodku harcerskim wyjście  na  pierwsze  zwiedzanie.  Spacer  wzdłuż  Tamizy  rozpoczynamy  od  London  Bridge,  a  następnie  Katedra   Southwark,   Teatr   Szekspirowski,   Galeria   Tate   Modern.

       Mostem Millenium Bridge przechodzimy na drugą stronę rzeki ku Katedrze St. Paul’s. Wieczorem (około godz.19.00) przyjazd  do rodzin goszczących na obiadokolację i nocleg.

(W tym dniu obiekty realizowane są z zewnątrz)

 

3 DZIEŃ

       Po   śniadaniu   przejazd   na   zmianę   warty   pod   Buckingham   Palace.   Spacer   przez   St.   James’s   Park   pod   gmach   Opactwa   Westminsterskiego  oraz  Domy  Parlamentu  wraz  ze  słynną  Wieżą  Zegarową   i   Big   Ben’em. Ulicą   Whitehall dochodzimy   do   Trafalgar   Square,   mijając   po   drodze   siedzibę   premiera 10 Downing Street oraz bramy Stajni Królewskich. Czas na zakup  pamiątek  przy Leicester  Square i w Primarku na Oxford Street. Następnie  udajemy  się do sklepów M&M’s i Lego, na  Piccadilly Circus i do China Town w dzielnicy SOHO – centrum rozrywki Londynu. Powrót do rodzin goszczących na obiadokolację i nocleg.

 

4 DZIEŃ

       Śniadanie. Po śniadaniu czas na muzea i wizytę na peronie 9 i ¾. Zaczynamy od najstarszego

i  największego  muzeum  w  Wielkiej  Brytanii  –  British  Museum.  Następnie przejażdżka piętrowym autobusem. Kolejne punkty  programu  to  Muzeum  Historii  Naturalnej  oraz  Muzeum  Madame Tussaud’s. Powrót do rodzin goszczących na obiadokolację i nocleg.

 

5 DZIEŃ

       Po  śniadaniu  wykwaterowanie  (bagaże  zostawiamy  w  autokarze).  Przejazd   pod   Tower of   London. Kolejną  atrakcją  dnia  jest  rejs  statkiem  turystycznym  po  Tamizie . Następnie przesiadamy  się  na  mierzącą  135  metrów  karuzelę  zwaną  London  Eye. Czas na ewentualne zakupy. Z centrum Londynu udamy się metrem do dzielnicy drapaczy chmur Canary Wharf. Tam przesiądziemy się na sterowaną komputerowo kolejkę, która zabierze nas do Greenwich, gdzie znajduje się południk „0”. Wyjazd w drogę powrotną do domu.

 

6 DZIEŃ

       Przyjazd na granicę polsko – niemiecką ok. godz. 09.00

 

W cenę wycieczki wliczone są:

– przejazd autokarem z WC, DVD i klimatyzacją

– przejazd Eurotunelem

– 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 3 lunche w formie suchego prowiantu

– zakwaterowanie u rodzin goszczących

– ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (15 000 euro KL, 10 000 zł NNW, 1000 zł bagaż)

– opiekę pilota

– podatek VAT

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i bilety na komunikację miejską.

 

 

       Organizatorami wyjazdu są nauczycielki języka angielskiego p. Iwona Jaźwińska i p. Katarzyna Sowińska wraz z biurem podróży VOYAGE z Piły.

       WWW.VOYAGE.PILA.PL

 

       Zaliczka na wycieczkę wynosi 250 zł. Zaliczkę zbieramy osobiście do dnia 11 października 2019r. Pozostałą kwotę (840 zł) należy przelać na konto biura podróży na miesiąc przed wyjazdem (tj. do 24 grudnia 2019r.). W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko dziecka, nazwę szkoły i termin wycieczki.

 

Dane do przelewu:

P.H.U. BIURO TURYSTYCZNE VOYAGE JACEK FURMAŃCZYK

Ul. Brzozowa 10, 64-850 Ługi Ujskie

NIP: 764-198-27-10

BZ WBK SA 2 ODDZ PIŁA

73 1090 1320 0000 0001 0209 4942

 

       Kwotę 75 funtów należy przynieść w dniu wyjazdu w podpisanej kopercie. Pieniądze będzie zbierał pilot wycieczki.

 

       Zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 12 grudnia na godzinę 19.00 do małej sali gimnastycznej. Podamy wtedy godziny wyjazdu i przyjazdu, nazwę dzielnicy w której będą nocowały dzieci i odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące wycieczki.