Październik i listopad to miesiące, które upływają w klasie 3a na odkrywaniu kart historii. Dzieci poznawały najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny: począwszy od chrztu Polski, a skończywszy na odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Z okazji Święta Niepodległości przybliżone im zostały dokonania Wielkich Polaków, min. Mikołaja Kopernika, Fryderyka Chopina, Marii Skłodowskiej-Curie. Nauczyły się także pieśni „Przybyli ułani pod okienko”.

 

      

       Uczniowie wzięli również udział w lekcji historii: „BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ”, która była częścią akcji  „BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE”.  Jej celem  było wprowadzenie w tematykę Powstania Warszawskiego i poznanie losów Powstańców. Ponadto dzieci przygotowały  kartki – laurki dla Powstańców Warszawskich.

 

       Sylwia Miksza

 

This slideshow requires JavaScript.