W grudniu w naszej szkole jest wiele możliwości włączenia się w działania wolontariatu  i akcje charytatywne. Przedstawiamy je poniżej:

  • Do końca grudnia zbieramy grosze w ramach akcji GÓRA GROSZA– pomoc dzieciom w Domach Dziecka
  • POMÓŻMY MIKOŁAJOWI – klasy IV-VIII pomagają Mikołajowi przygotować prezent dla dzieci z Domu Dziecka w Błoniu
  • KORKI, NAKRĘTKI – do 11 grudnia przynosimy plastikowe korki i nakrętki, które przeznaczymy na rehabilitację osoby niepełnosprawnej.
  • PIERNICZKI (lub ciasto)zrób i przynieś (poporcjowane w małe paczuszki) do Szkolnej KAWIARENKI, którą otworzymy podczas ZEBRANIA Z RODZICAMI. Dochód przekazany zostanie na rzecz potrzebującej rodziny.
  • ROBIMY ŚWIĄTECZNE KARTKI zapraszamy w piątek 13 grudnia chętnych uczniów i rodziców od godz.17.00 do 19.00 na wspólne przygotowanie kartek świątecznych i ozdób do sali nr.21.
  • KARTKI ŚWIĄTECZNE wykonaj estetycznie 3 kartki na grubym papierze  i przynieś do p. A. Matuszewskiej do 20 grudnia. Kartki będą przekazane seniorom z Domów Opieki, pacjentom Centrum Onkologii, podopiecznym Parafialnego Caritas w Borzęcinie, seniorom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Za tę pracę będzie wpisana 1 godzina wolontariatu.
  • WROTA AFRYKI idź do Stowarzyszenia Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym 13 grudnia od 15.00 do 18 00 lub w sobotę 14 grudnia od 9.00 do 12.00 i pakuj Wrota Afryki. Będziesz miał zaliczone godziny wolontariatu.
  • STROIKI ŚWIĄTECZNE wykonaj i przynieś do 17 grudnia na konkurs świąteczny. Będą sprzedane w szkole 18, 19 i 20 grudnia oraz w kościele w Borzęcinie 21 grudnia. Dochód na rzecz potrzebującej rodziny.
  • WIGILIA SENIORÓW wolontariusze z naszej szkoły włączą się w przygotowanie Spotkania Wigilijnego dla Seniorów.
  • KOLĘDOWANIE 10 stycznia będziemy kolędować w szkole i otworzymy kawiarenkę. Dochód przeznaczymy na rzecz potrzebującej rodziny.