W dniu 28 listopada odbyły się w naszej szkole andrzejki dla klas 1 -3. Dzieci mogły się przebrać za wróżki i magów. Chętnie tańczyły przy znanych przebojach muzycznych. Zabawa taneczna przeplatana była wróżbami andrzejkowymi. Uczniowie wróżyli sobie, uczestnicząc w wielu zabawach. Dzieci ciągnęły losy, przepowiadając sobie przyszły zawód; nakłuwały serce z imionami, co było wróżbą imienia męża/żony w dorosłym życiu. Bardzo podobało im się puszczanie statków na wodzie, jeśli się one zetknęły to była przepowiednia, że spełni się ich największe marzenie. Inna bardzo ciekawa zabawa polegała na wymyślaniu dla siebie rodzinnej przyjemności i rzucaniu ringiem do celu, co miało wywróżyć, czy mają szansę na realizację przyjemności. Wszystkich zabaw nie sposób wyliczyć, ale pewne jest to, że dzieci już czekają na następną wspólną zabawę i nie mogą doczekać się balu karnawałowego.

 

          Sylwia Miksza

 

 

This slideshow requires JavaScript.