Uczniowie klas siódmych nie należą do najgrzeczniejszych, ale Mikołaj chyba nie wszystko widział, bo sprawił im prezent i zaprosił wszystkich na wycieczkę do Warszawy.

                Najpierw uczniowie odwiedzili słynny Stadion Legii, gdzie wysłuchali opowieści o historii klubu, legendarnych i aktualnych piłkarzach oraz o przeszłości i  teraźniejszości stadionu. Uczniowie mieli też okazję wejść w rolę komentatorów meczu i dziennikarzy podczas konferencji prasowej. Mogli zajrzeć do szatni, dotknąć murawy i wziąć udział w wyścigu dookoła boiska.

                Mikołaj nie byłby sobą, gdyby nie przypomniał młodzieży o zbliżających się świętach. Po emocjach na stadionie, zaprosił wszystkich do Teatru Rampa  na Wigilijną opowieść” w interpretacji Teatru Muzycznego TINTILO. Magia teatru zadziałała. Wszyscy z zapartym tchem śledzili to, co działo się na scenie. A działo się dużo. Duchy, które odwiedziły Ebenezera Scrooge’a zastosowały wobec niego terapię szokową i w jedną noc pokazały mu, a zarazem całej publiczności, co jest największą wartością w życiu każdego człowieka i jak należy żyć, aby nie ranić innych i pozostawać w zgodzie ze światem.

                Tak sobie myślimy, że Mikołaj chyba dokładnie obserwował naszych uczniów i postanowił im coś ważnego powiedzieć.

Dziękujemy Mikołajowi i serdecznie Go pozdrawiamy.

Ewa Czajczyńska – Mastalerz i Iwona Jaźwińska

 

This slideshow requires JavaScript.