W piątek odbyło się w naszej szkole KOLĘDOWANIE. Tuż po godzinie 17.00 do szkoły zaczęli się schodzić nasi goście. Przybył Wójt Gminy Sławomir Sumka wraz z Małżonką, seniorzy wraz z Przewodniczącym Rady Seniorów p.Tadeuszem Wiśniewskim, liczna grupa seniorów, mieszkańców oraz rodziców.

       O godz. 18.00 zaczął się koncert w wykonaniu grupy kolędniczej – dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Dzieci przygotowały program ,,Gwiazdka na kiju”. Zagrały wiele kolęd, a w śpiew włączyli się zebrani na sali goście. Koncert przygotowała mieszkanka Borzęcina, a jednocześnie nauczycielka Szkoły Muzycznej p.Danuta Stradowska.

       Następnie zobaczyliśmy przedstawienie ,,Opowieść wigilijna” w wykonaniu uczniów klasy VIB. Program jak zwykle bardzo podobał się zgromadzonej publiczności. Gratulujemy ciężkiej pracy i pięknych efektów p.Katarzynie Sowińskiej.

       Następnie na scenie pojawili się śpiewający Seniorzy- Zespół Sami Swoi. W ich wykonaniu usłyszeliśmy trzy kolędy.

       Ostatnim punktem programu był występ KOLĘDNIKÓW Z OKOLICY. Ta barwna grupa swoim entuzjazmem zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewu, a ich występ zakończył się owacjami na stojąco.

       Program artystyczny był bardzo bogaty. Oprócz czegoś dla ducha, było i coś dla ciała. Nasi goście przynieśli wiele ciast, które pojawiły się na stołach. Do tego kawa i herbata i czas wszystkim minął radośnie. Nasz Sebastian zrobił wiele gofrów, a ósmoklasiści pięknie wszystko podawali. Do dnia dzisiejszego po okolicy krążą opowieści, jak to miło i pięknie było w borzęcińskiej szkole.

 

    DZIĘKUJEMY ZA KAŻDE DOBRE SŁOWO.

 

         RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

Agnieszka Matuszewska