W styczniu  wzięliśmy udział w wycieczce autokarowej do Londynu. Po przeprawie Eurotunelem pod Kanałem La Manche udaliśmy się prosto do najbardziej fascynującej stolicy Europy. Przygodę z Londynem zaczęliśmy od spaceru wzdłuż Tamizy. Podziwialiśmy Most Londyński, Katedrę Southwark, Teatr Szekspirowski, Galerię Tate Modern, Most Millenium i Katedrę Św. Pawła.  Następnie udaliśmy się do ścisłego centrum tego niezwykłego miasta. Widzieliśmy zmianę warty pod Pałacem Buckingham, fotografowaliśmy szare wiewiórki zamieszkujące Park Św. Jakuba, podziwialiśmy Opactwo Westminsterskie oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em.  W chińskiej dzielnicy próbowaliśmy lokalnej kuchni, na Placu Leicester udaliśmy się do sklepów M&M’s i Lego, a na Piccadilly Circus podziwialiśmy występy ulicznych artystów. Bardzo podobały nam się londyńskie muzea. W Muzeum Brytyjskim widzieliśmy wystawę zmumifikowanych ludzi i zwierząt. W Muzeum Historii Naturalnej podziwialiśmy dinozaury i przeżyliśmy symulowane trzęsienie ziemi. W Muzeum Figur Woskowych robiliśmy zdjęcia ze znanymi postaciami ze świata filmu, muzyki i polityki. Zachwycił nas malowniczy Tower Bridge i średniowieczny zamek – Tower of London z jego mroczną historią. Rejs statkiem po Tamizie i  przejażdżka karuzelą London Eye pozwoliły nam zobaczyć Londyn z innej perspektywy. Zwieńczeniem naszej podróży była wizyta  na południku „0”, gdzie mieliśmy okazję stanąć jedną nogą na półkuli wschodniej, a drugą na zachodniej.
       Podróżowanie po Londynie metrem i autobusami piętrowymi oraz mieszkanie w domach rodzin brytyjskich to kolejne topowe atrakcje na naszej niezapomnianej wycieczce.
       Uczestnicy wycieczki

 

This slideshow requires JavaScript.