Dzień Babci i Dziadka

(…)U babci jest słodko ,
świat pachnie szarlotką.
No proszę , zjedz jeszcze ździebełko
i głowa do góry !
Odpędzę te chmury
i niebo odkurzę miotełką.(…)

Wanda Chotomska

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta, które mają w kalendarzu swoją stałą datę. Babcia i Dziadek to osoby, które zajmują szczególne miejsce w sercu każdego z nas.  

24.01.2020 w naszym przedszkolu  odbyła się uroczysta akademia na którą zaproszono specjalnych gości –  dziadków przedszkolaków.

Tego dnia hala sportowa w Borzęcinie Dużym przemieniła się w salę widowiskową wypełnioną po brzegi. Czerwień serc towarzyszyła podniosłej atmosferze i wprowadzała w ciepły nastrój. Czego można życzyć Babci i Dziadkowi? – To właśnie maluchy wiedzą najlepiej. Przedszkolaki tańczyły, śpiewały i recytowały życzenia płynące prosto z serca. Dziadkowie nie kryli łez wzruszenia. Występy dzieci były kolorowe, radosne, fantazyjne i  przygotowane z wielkim zaangażowaniem.

Czy można sobie wyobrazić piękniejszy prezent?

Na zakończenie dzieci odśpiewały wspólnie sto lat oraz wręczyły drobne upominki. Deszcz serc spadający z antresoli wywołał uśmiech na twarzach wszystkich zgromadzonych gości. Słodki poczęstunek był okazją do wspólnych rozmów.

Dziękujemy za tak liczne przybycie.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom samych wspaniałości. Dużo zdrowia i całego mnóstwa beztroskich chwil spędzonych z wnukami.