Kubusiowi Przyjaciele Natury

W dniach 30.03-03.04.2020 –  nasze przedszkolaki uczestniczyły w ogólnopolskim programie edukacyjnym:

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” 

Dzieci codziennie przeżywały rozmaite przygody, dzięki którym poznawały rośliny i zwierzęta, uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Przedszkolaki samodzielnie przygotowały owocowe szaszłyki, kolorowe kanapki oraz sok marchewkowo – owocowy. Kolorową oprawą całego tygodnia były ubrania dzieci, zgodne z tematyką danego dnia.  

W tym roku trud działań dydaktycznych spoczywał na Rodzicach naszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za współpracę i zaangażowanie. Dzięki Państwu mamy możliwość stworzenia naszego wirtualnego przedszkola, miejsca pełnego radości i uśmiechu.

Gratulacje dla wszystkich Przyjaciół Natury.

Dziękujemy!!!

 

30.03.2020 – „Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury”

Pierwszego dnia naszej ekologicznej podróży, dzieci zapoznały się z pojęciem: „natura”, oraz poznały chronione gatunki roślin i zwierząt. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki i rysowały wspaniały las, a na podwieczorek przygotowały pyszne zdrowe kanapki. Głównym celem zajęć było kształtowanie w dzieciach szacunku dla przyrody.

 

31.03.2020 – „Dzień Marchewki”

Z okazji święta marchewki, dzieci miały na sobie ubrania koloru pomarańczowego. Przedszkolaki poznały odżywcze właściwości marchewki oraz nauczyły się, w jakich formach można wprowadzać ją do jadłospisu. Marchewka była tematem przewodnim pięknych prac plastycznych. Dzieci brały udział w przygotowaniu marchewkowo- owocowego soku.

 

 01.04.2020 – ” Dbam o siebie i jem warzywa i owoce” 

Tego dnia, przedszkolaki poznały odżywcze właściwości owoców oraz warzyw. Przyswoiły sobie pojęcie: „porcji” oraz dowiedziały się jak ważne jest spożywanie codziennie pięciu porcji owoców, warzyw lub soku. Dzieci samodzielnie przygotował owocowe szaszłyki i sałatki, które zjadły ze smakiem.

02.04.2020- DBAM O ZASOBY NATURALNE (POWIETRZE, WODĘ I ENERGIĘ)  

Kolor niebieski królował tego dnia w domach naszych przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób mogą oszczędzać wodę i prąd, oraz dbać o czyste powietrze. Przedszkolaki przygotowały znaczki przypominające o konieczności oszczędzania wody. Piękne akwaria dla rybek miały na celu uzmysłowienie, iż woda jest potrzebna do życia nie tylko nam. Doświadczenia i eksperymenty ukazujące właściwości wody i powietrza, dostarczyły dzieciom mnóstwo radości.

03.04.2020 – Dzień Ekologa – DBAM O SEGREGACJĘ ŚMIECI I TWORZĘ Z NICH COŚ NOWEGO

Przedszkolaki od rana rozpoczęły wielkie sprzątanie. Interaktywne oraz plastyczne  zabawy były wprowadzeniem do prawdziwej segregacji odpadów. Dzieci utrwaliły pojecie : „recykling” oraz poznały znaczenie kolorów odpowiednich pojemników i worków na odpady. Na zakończenie naszej zabawy z Kubusiem, przedszkolaki przygotowały medale „Przyjaciół Natury”.

Brawa dla Dzieci i Rodziców.