W dniach 20.04. – 24.04 głównym tematem naszej domowej edukacji były książki.

Działania, które wykonywali Państwo w domu z dziećmi, miały na celu rozbudzić w przedszkolakach zainteresowania czytelnicze i mamy nadzieję, że  się to udało.

Przedszkolaki dowiedziały się choćby jak powstaje książka i papier, zapoznały się z różnymi rodzajami książek, porównywały je ze sobą pod względem wysokości, grubości, a nawet wagi. Te umiejętności szacowania i prostego porównywania będą dzieciom pomocne w codziennym życiu.

Dzieci zaprezentowały swoje domowe biblioteczki oraz ulubione książki.

 

Zajęcia w tym tygodniu miały również na celu nauczenie szacunku do książek. Dzieci same tworzyły regulamin postępowania z książką, a także bawiły się w „szpital” dla książek i naprawiały zepsute książki. Przygotowywały przedstawienia teatralne z wykorzystaniem samodzielnie przygotowanych kukiełek i masek.

Celem wielu zajęć było rozwinięcie umiejętności językowych dzieci poprzez budowanie dłuższych wypowiedzi, obdarzanie uwagą innych rozmówców, płynne, wyraźne i zrozumiałe wypowiadanie się.

 

Dzieci poznały również nową literę – F, f. Potrafią już rozpoznawać większość liter alfabetu, znajdować konkretne z nich wśród innych.

 

Jednym z najciekawszych zadań w tym tygodniu było zaprojektowanie okładki do własnej książki i narysowanie do niej ilustracji. Przy okazji tego zadania dzieci zapoznały się z budową książki i jej elementami.

 

W tym tygodniu dzieci doskonaliły sprawność ruchową podczas zabaw na podwórku.

 

Bardzo dziękujemy za udział w naszym projekcje edukacyjnym

„Magiczna moc bajek”. 

W ramach działań projektowych , dzieci:

 

Przygotowały zakładki do książek,

Napisały list do złotej rybki,

Przebrały się za swoją ulubioną bajkową postać.

Bardzo dziękujemy Państwu za zaangażowanie i piękne relacje.

 

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Umberto Eco