W dniach 04.05. – 08.05. 2020 odbyliśmy  niezwykłą podróż do „Krainy muzyki”.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci bardzo lubią muzykę i zabawy z nią związane – śpiewanie, taniec i grę na instrumentach. W tym tygodniu skupiliśmy się jednak nie tylko na zabawie, lecz także na poznawaniu instrumentów i gatunków muzycznych.

 

Dzięki ogromnej pracy Rodziców, dzieci  poznały najdawniejsze instrumenty, takie jak grzechotki, bębny i…ciało człowieka (klaskanie, tupanie, wydawanie dźwięków).

 

Później  dowiedziały się wielu informacji na temat  tych współczesnych. Niektórzy zaprezentowali nam swoje umiejętności. Bardzo dziękujemy i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.

 

 

Dzieci dowiedziały się, czym różnią się instrumenty dęte i strunowe oraz które instrumenty należą do danej grupy.

 

Poznały także różne gatunki muzyczne, co jest niezwykle ważne dla ich rozwoju muzycznego

 

 

Podczas tego tygodnia dzieci wykonały kilka prac plastycznych – między innymi malowały palcami podczas słuchania muzyki, a także stworzyły własne gitary.

 

Dzieci doskonaliły też umiejętności matematyczne, takie jak przeliczanie, klasyfikowanie, tworzenie i kontynuowanie rytmów, kodowanie i dekodowanie. W tym tygodniu poznały także ostatnią w tym roku literę – H, h. Jest ona trudna – nie tyle ze względu na wygląd, ile na swoją bezdźwięczność.

 

Dziękujemy za wspaniałe relacje i z niecierpliwością czekamy na kolejne.