15 września 2020 obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kropki”.

Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości.

Obchody Dnia Kropki  w tym roku odbywały się inaczej niż w poprzednich latach. Z powodu obostrzeń sanitarnych, każda z grup przedszkolnych świętowała w swojej sali.   Przygody z kropką  zaczęły się od obejrzenia krótkiego przedstawienia o historii małej Vashti. Następnie dzieci wzięły udział w licznych zabawach „z kropką”, odkrywały swoje talenty tworząc wspólnie obrazy. Ich pomysłowość nie miała granic. Powstawały „kropkowe” dzieła sztuki.

Tego dnia wszyscy w przedszkolu mieli na sobie ubrania, bądź jego elementy   w kropki. Najważniejszym przesłaniem Dnia Kropki jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent.

Ważne jest, byśmy umieli go odkryć.