dzień przedszkolaka

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień już kończy się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

 

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

W tym roku nasze przedszkolaki świętowały ten wyjątkowy dzień  21 września.  Po śniadaniu wszystkie dzieci w swoich grupach zaczęły świętowanie. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu celu spotkania dzieci odśpiewały piosenkę „Dzień przedszkolaka” oraz zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki m.in. wykonywały ćwiczenia ruchowe przy muzyce, rozwiązywały zagadki i quizy. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Nie zabrakło ulubionych tańców i pląsów.

W naszym przedszkolu ten wspaniały dzień dostarczył dzieciom wielu miłych wrażeń. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również zawsze wielka satysfakcja wszystkich pracowników przedszkola. Dlatego właśnie Dzień Przedszkolaka na stałe zagościł już w harmonogramie naszych imprez przedszkolnych.