„Sypie z nieba biały puch

Ty bałwanka z niego zrób

Jedna kula, druga kula

I już bałwan z nami hula”

Autor: Agata Dziechciarczyk

 

 

W czwartek 14.01.2021 dzieci z grupy I stały się badaczami zimowych krain.

Przedszkolaki poznały właściwości lodu i ulepiły bałwanki, ale  zamiast śniegu użyły masy plastycznej.

 

 

Masa plastyczna to sposób na wspaniałą, pełną radości i kreatywności dziecięca zabawę. Ugniatanie, wałkowanie i lepienie stwarzają niekończące się możliwości dla wyobraźni, rozwijania małej motoryki oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej. Kreatywna zabawa  z rodzicem lub opiekunem u boku to również nośnik ekspresji emocji oraz trening komunikacji. Ściskanie, rozbijanie, ugniatanie, rzucanie w blat, szczypanie i rozciąganie dostarcza możliwości odreagowania nagromadzonej w dziecku złości.

Przedszkolaki były zachwycone zabawą „ciepłym śniegiem.

 

Nasza masa składała się z

mąki ziemniaczanej

oleju.

 

Polecamy wypróbowanie przepisu w domu.