Wiosenko, gdzie jesteś?

Wiosno wiosenko gdzie jesteś powiedz nam?
Czy jesteś za górami czy jesteś za lasami?
Wiosno wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam?

Idę, już idę choć zimny wicher dmie.
Przynoszę promyk słonka, przynoszę śpiew skowronka
Idę, już idę choć zimny wicher dmie.

W poniedziałek 22.03.21 Przedszkolaki z gr.I  miały bardzo ważne zadanie – odszukanie Pani Wiosny.

Dzieci yysłuchały treści listu nadesłanego przez tajemniczego nadawcę i z zaangażowaniem wykonywały wszystkie zamieszczone w nim zadania. Najtrudniejszym elementem  zabawy okazało się „topienie Marzanny”. Dzieciom zrobiło się żal Pani Zimy i postanowiły wysłać ją do Antarktydy.  Zanieśliśmy naszą kukiełkę na parking i zapakowaliśmy do bagażnika. Mamy nadzieję, że sposób wypędzenia zimy będzie skuteczny i wyczekiwana Wiosna, przybędzie do nas jak najszybciej.