W ramach poznawania zawodów i pasji naszych rodziców, gościliśmy w przedszkolu Panią Małgosię, mamę Łucji a następnie Pana Tomasza, tatę Tymka i Maksa.

Pani Małgosia przybyła do naszego przedszkola w dniu 11.10.21 r . Jest ona specjalistą do spraw sprzedaży w firmie produkującej opakowania. Pani Małgosia wprowadziła przedszkolaki w tajniki swojej pracy.  Zapoznała dzieci z etapami produkcji opakowań. Pokazała ich rodzaje oraz  zachęcała przedszkolaków do proekologicznych postaw. Dzieci miały możliwość oglądania pod specjalnym mikroskopem faktur i wzorów znajdujących się na opakowaniach.

  Natomiast  Pan Tomasz gościł w naszym przedszkolu  w dniu 15.10.21r.. Jest on fizjoterapeutą oraz osteopatą. Pan Tomasz przekazał dzieciom w przystępny sposób specyfikę zawodu fizjoterapeuty. Na podstawie ludzkiego szkieletu i wszystkich składających się na niego części, podkreślił  znaczenie  narządów ruchu.Uświadomił dzieciom, jakich postaw należy unikać, aby jak najdłużej móc się cieszyć zdrowym kręgosłupem.

Obydwie te wizyty, wzbudziły u dzieci ogromne zainteresowanie, rozbudziły wyobraźnię oraz stały się źródłem bogatej wiedzy.

This slideshow requires JavaScript.