Wycieczka 5-dniowa: Praga, Skalne Miasto i Kutna Hora

Wycieczka autokarowa, zakwaterowanie w hotelu

Termin: 27-31 maja 2022r.

 

Wycieczka dla klas szóstych, siódmych i ósmych.

Organizator wycieczki: Biuro Podróży Jans Travel, ul.Łucka 15/2204, 00-842 Warszawa, www.janstravel.pl i nauczycielki języka angielskiego p.Iwona Jaźwińska i p.Katarzyna Sowińska.

 

Program wycieczki:

Pierwszy dzień: zbiórka przed szkołą w godzinach porannych. Wyjazd do Czech i zwiedzanie Skalnego Miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Pragi, obiadokolacja i nocleg.

 

Drugi, trzeci i czwarty dzień: po śniadaniu przejazd do Pragi i zwiedzanie miasta. Po powrocie do hotelu obiadokolacja.

Hradczany – Katedra św. Wita, Zamek, Stary Pałac Królewski, romańska bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka. Następnie: Królewski Ogród i Belweder, które zostały zbudowane dla polskiej królowej Anny Jagiellonki.

Centrum Pragi – secesyjny Dworzec Główny, Opera Narodowa, Pałac Lucerna, Ogród Franciszkański, Brama Prochowa, Rynek Staromiejski, Ratusz ze średniowiecznym zegarem astronomicznym. Zwiedzanie Lego Museum – największego w Europie muzeum klocków lego.

Wzdłuż dawnej Drogi Królewskiej – Most Karola, Rynek Małostrański, ogród Wallensteina, plac Hradczański, Pogorzelec Muzeum Miniatur. Wjazd kolejką na wzgórze Petrin. Wejście na wieżę widokową na wzgórzu i wizyta w Gabinecie Luster.

 

 

Piąty dzień: po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Kutnej Hory.

Stare Miasto wpisane jest na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście, zwiedzanie zamku Hradek, średniowiecznej kopalni srebra i Kaplicy Czaszek.

 

Przyjazd do szkoły w godzinach wieczornych.

 

Cena wycieczki: 1095 zł + 50 euro.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd komfortowym autokarem

– zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu, pokoje 3-4 osobowe z łazienkami

– wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje i obiad w dniu powrotu z wycieczki

– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu

– opieka pilota wycieczek

– lokalni przewodnicy

Zaliczka w wysokości 300 zł płatna do 14 stycznia 2022 r. (piątek) do szkolnych koordynatorek wycieczki. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki w wysokości 50zł. W razie rezygnacji z wycieczki ubezpieczyciel zwraca Rodzicom pełną wpłaconą kwotę. Osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia proszone są o wpłacanie kwoty w wysokości 50 zł łącznie z zaliczką. Rezygnacja z wycieczki honorowana przez ubezpieczyciela przewiduje następujące przypadki: zachorowanie, w tym COVID-19, złamanie nogi i inne zdarzenia losowe uniemożliwiające wyjazd.

 

Pozostała kwota w wysokości 795 zł płatna do 30 kwietnia 2022 r. na konto biura podróży.

Biuro Podróży Jans Travel

Ul. Łucka 15/2204

00-842 Warszawa

56 1050 1025 1000 0097 0594 6151

Tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka, wycieczka do Pragi w dniach 27-31 maja 2022r. Borzęcin Duży.

Kwotę 50 euro (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłata za usługi lokalnych przewodników) należy przynieść w kopercie w dniu wyjazdu na wycieczkę. Pieniądze będzie zbierał pilot wycieczki.

Rezygnacja z wycieczki w przypadku niewykupienia ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki:

Koszty rezygnacji zależą od terminu rezygnacji z wyjazdu. Jeśli jest to rezygnacja tuż przed wyjazdem (5-7 dni przed wyjazdem lub w dniu wyjazdu) to traci się 90% wpłaconej sumy. Jeśli 3 tygodnie przed wyjazdem, traci się tylko zaliczkę.

 

Uczniowie zaszczepieni przeciwko COVID -19 podróżują bez żadnych ograniczeń i obostrzeń. Nie obowiązują ich testy i kwarantanna. Uczniowie niezaszczepieni zobowiązani są do zrobienia testu PCR (na własny koszt) na 72 godziny przed wyjazdem na wycieczkę i odbycia kwarantanny po powrocie z wycieczki. Obiekty muzealne wymagają okazania certyfikatu szczepienia, a jeśli ktoś takiego nie posiada, to musi okazać negatywny wynik testu PCR.

Ryzyko związane z zamknięciem granic, hoteli itp. leży po stronie biura podróży. W takim przypadku biuro podróży zwraca 100 % wpłaconej kwoty.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt przez dziennik.