Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej Grupy Kampinos

Gaudium in litteris est. Nauka daje zadowolenie.

Staramy się, aby ta prawda, którą poznano już w starożytności stała się mottem uczniów naszej szkoły. Dzieci spędzają tu osiem bardzo ważnych lat swojego życia. Na każdym etapie edukacji uczą się czegoś nowego. Na różne sposoby, bo każde dziecko jest inne, poznają to, co starsi mają im do przekazania. Robią to z pasją i entuzjazmem. Jedni mają już sprecyzowane plany życiowe, inni poszukują i jeszcze długo będą szukać, ale każdy znajduje tu coś, co sprawia mu radość.

Jedni potrafią czerpać z tego źródła garściami, inni zaczynają od szczypty, czy naparstka wiedzy, ale z czasem przekonują się, że warto brać i wynoszą, wynoszą, wynoszą tę wiedzę w świat od wielu już lat.

Patron Szkoły  i program wychowawczy 

Nasza Szkoła nosi imię Armii Krajowej Grupy Kampinos. Każdego roku w rocznicę nadania szkole imienia, obchodzi ona swoje święto. Tego dnia odbywa się uroczysta Msza Święta w intencji uczniów, pracowników i Patrona. W uroczystości biorą udział Kombatanci, którzy przybywają do nas ze swoim sztandarem. W szkole odbywa się akademia poświęcona pamięci żołnierzy Armii Krajowej. Jest to dzień szczególnie ważny dla pierwszoklasistów. Składają oni ślubowanie na Sztandar Szkoły i są pasowani na uczniów.

W programie wychowawczym szkoły wiele miejsca poświęcamy treściom patriotycznym. Pamiętamy o naszej małej Ojczyźnie – gminie Stare Babice, dużej Ojczyźnie- Polsce, ale także o tym, że jesteśmy – Europejczykami. Uczestniczymy w wielu uroczystościach upamiętniających działania naszego Patrona. Braliśmy udział w odsłonięciu witraża w Kościele przy ul.Conrada, poświęceniu tablicy na Żoliborzu, poświęceniu tablic w Wierszach i sadzeniu dębów upamiętniających pomordowanych w Katyniu.

Szkoła znajduje się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Na sercu leży nam bardzo ekologia, więc wpajamy dzieciom potrzebę dbania o przyrodę i otaczający nas świat. Bierzemy udział w licznych konkursach ekologicznych oraz związanych z KPN, m.in. ,,Ekologiczna szkoła”. Uczniowie uczestniczą również w lekcjach prowadzonych przez pracowników Centrum Edukacyjnego KPN.