W ramach programu “Ważne i Odważne” nasza szkolna biblioteka wzbogaci się w maju o kolekcję sześciu magazynów “Kosmos dla dziewczynek”. Celem programu jest wzmacnianie dziewczynek poprzez dzielenie się mądrymi treściami z różnych dziedzin życia.
Możemy skorzystać z tej kolekcji dzięki Mecenasowi- firmie InPost, która ufundowała pakiety kolekcji 190 wybranym szkołom podstawowym w Polsce.
Nasza placówka jest jedną z nich! 🙂

Magazyn “Kosmos dla dziewczynek” to unikalny dwumiesięcznik dla dzieci w wieku 7-12 lat, doceniony m.in. przez Komisję Europejską, organizacje społeczne i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydawany od sześciu lat magazyn wspiera rozwój naukowy, społeczny, obywatelski, kulturalny i emocjonalny dzieci ( a szczególnie dziewczynek) w wieku wczesnoszkolnym.
 Jest to pismo reporterskie, ukazujące prawdziwe osoby, bez infantylizacji czy filtrów upiększających. Dla magazynu piszą znani autorzy książek dla dzieci a ilustrują je nagradzani ilustratorzy.

Fundacja “Kosmos dla dziewczynek” od lat dostarcza treści, narzędzia i rozwiązania, które pomagają w rozwijaniu potencjału dzieci, wzmacniając ich pewność siebie, poczucie sprawczości i własnej wartości.

Serdecznie zachęcamy do lektury!

Maria Goralewska