Rzeżucha

       Zielona łąka z rzeżuchy –

       – to prawdziwy symbol świąt i budzącej się przyrody. Rzeżucha to także witaminowa bomba i źródło wielu soli mineralnych. Piękna  i smaczna ozdoba na Święta Wielkanocne.

       Kiedy wysiać rzeżuchę?

       By zielona łączka mogła ozdobić świąteczny stół, musimy wysiać rzeżuchę 4-5 dni przed Wielkanocą. Pierwszym krokiem jest przygotowanie podstawki, talerzyka lub  skorupki jaj, pojemniki po serkach. Dno pojemnika należy wyłożyć watą i lekko zwilżyć wodą. Na tak przygotowaną podstawę wysiewamy gęsto rzeżuchę, pamiętając, by nie zostawić pustych miejsc. Nasiona jeszcze raz zwilżamy wodą. Pojemnik ustawiamy w ciepłym i jasnym miejscu. Nasionka należy podlewać codziennie.  Po trzech dniach pojawią się pierwsze, małe kiełki, a po 4-5 dni będziemy się cieszyć piękną, zieloną łączką.

     Naszą łączkę możemy ozdobić np. piórkami, żółtymi kurczaczkami , barankiem cukrowym.

 

 Jak zrobić pisanki. 

 

 

       Maryla Zdziech