Kubusiowi Przyjaciele Natury

W dniach 22.03-26.03.2021 –  nasze przedszkolaki uczestniczyły w ogólnopolskim programie edukacyjnym:

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” 

Dzieci codziennie przeżywały rozmaite przygody, dzięki którym poznawały rośliny i zwierzęta, uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Przedszkolaki miały możliwość skosztować marchewkowego soku oraz degustować owoce, w niektórych grupach zadaniem dzieci było odgadnięcie jaki owoc zjadły. Kolorową oprawą całego tygodnia były ubrania dzieci, zgodne z tematyką danego dnia.  

Gratulacje dla wszystkich Przyjaciół Natury.

 

22.03.2021 – Powitanie Wiosny – Dzień Ekologa

Przedszkolaki od rana rozpoczęły przygotowania do powitania wiosny. Wspólnie z wychowawcą wykonały Marzannę. Utrwaliły wiosenne piosenki. Następnym tematem poruszanym tego dnia były zagadnienia związane z EKOLOGIĄ.   Poprzez  zabawy uczyły się segregacji odpadów. Dzieci utrwaliły pojecie : „recykling” oraz poznały znaczenie kolorów odpowiednich pojemników i worków na odpady. Na zakończenie naszej zabawy tego dnia dzieci wyruszyły na spacer w poszukiwaniu i przywitaniu WIOSNY.

 

 

23.03.2021 – „Dzień Marchewki”

Z okazji święta marchewki, dzieci miały na sobie ubrania koloru pomarańczowego. Przedszkolaki poznały odżywcze właściwości marchewki oraz nauczyły się, w jakich formach można wprowadzać ją do jadłospisu. Marchewka była tematem przewodnim pięknych prac plastycznych. Dzieci miały możliwość skosztować pysznego soku marchewkowego.

 

24.03.2021 – ” Kto pije soki i je owoce i warzywa, ten zdrowie wygrywa. ” 

Tego dnia, przedszkolaki poznały odżywcze właściwości owoców oraz warzyw. Przyswoiły sobie pojęcie: „porcji” oraz dowiedziały się jak ważne jest spożywanie codziennie pięciu porcji owoców, warzyw lub soku. Dzieci miały możliwość degustować wybrane owoce i warzywa, przy zachowaniu właściwego reżimu sanitarnego. Utrudnieniem dla dzieci z grupy trzeciej było degustowanie owoców, których nie mogły zobaczyć, a musiały odgadnąć jakie owoce zjadły.

 

 

25.03.2021- DBAM O CZYSTĄ  WODĘ I POWIETRZE.  

Kolor niebieski królował tego dnia wśród naszych przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób mogą oszczędzać wodę i prąd, oraz dbać o czyste powietrze. Zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie, skąd się bierze woda w kranie oraz wiele innych ciekawych informacji.

 

 

26.03.2021 – „Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury”

Ostatniego dnia naszej ekologicznej podróży, dzieci zapoznały się z pojęciem: „natura”, oraz poznały chronione gatunki roślin i zwierząt. Głównym celem zajęć było kształtowanie w dzieciach szacunku dla przyrody. Na zakończenie naszej zabawy z Kubusiem, przedszkolaki otrzymały medale „Przyjaciół Natury”, aby zawsze pamiętały o dbaniu o naszą planetę.