Lista chętnych na wycieczkę do Rzymu została zamknięta.

 

                                          

                                          Rzym – 5 dni samolotem

           

Nauczycielki języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dużym i Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne CHOPIN organizują wyjazd do Rzymu w dniach 1-5 grudnia 2018 roku.

 

Program wycieczki:
 

1.12.2018r. ( sobota)

 
8.20 – Zbiórka uczestników wycieczki w szkole.

8.30 – Przejazd na lotnisko Fryderyka Chopina w Warszawie.

11.55-14.15 Przelot do Rzymu na lotnisko Fiumicino. Przelot liniami Alitalia.

15.00 – Przejazd autokarem do hotelu.

16.30 – Zakwaterowanie, obiadokolacja.

18.00 – Wieczorny spacer po centrum Wiecznego Miasta. Przejście  do ulicy via Condotti,  słynnej   ze  sklepów alta moda, a także kawiarni Caffe Greco. Była to ulubiona kawiarnia m.in. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Czesława Miłosza. Następnie spacer na Plac Hiszpański, który słynie ze Schodów Hiszpańskich znanych z pokazów mody. Powrót do hotelu na  nocleg.

 

 

2.12.2018r. ( niedziela)

 

Po śniadaniu przejazd na rzymskie wzgórze Awentyn. Przejście na taras z widokiem na cały Rzym.  Podglądanie Bazyliki św. Piotra przez dziurkę od klucza. Następnie  przejście do  starożytnych Ust Prawdy   (ówczesnego wykrywacza kłamstw). Usta Prawdy zostały wykorzystane jako scenografia    do jednej ze scen  filmu „Rzymskie Wakacje”.

Następnie przejazd na Plac św. Piotra, gdzie dzieci wezmą udział w modlitwie „Anioł Pański” poprowadzonej przez Ojca Świętego. Następnie  przejście  zabytkową trasą: Zamek św. Anioła, Most Anioła z rzeźbami Berniniego, barokowy Plac Navona z fontannami i kawiarenkami. Kolejnym punktem będzie  Lateran, gdzie zwiedzimy Bazylikę św. Jana i św. Schody. Według legendy Święte Schody pochodzą z Jerozolimy z pałacu Poncjusza Piłata. Po tych schodach szedł na proces Pan Jezus. Po obiadokolacji spacer na Zatybrze do jednej z najbardziej nastrojowych dzielnic Rzymu.

 

3.12.2018r. (poniedziałek)

 
Po śniadaniu zwiedzanie antycznej  części  miasta: Kapitolu, Ołtarza Ojczyzny  z pomnikiem króla Wiktora Emanuela i grobem Nieznanego Żołnierza, Placu Weneckiego, Forum Romanum, Koloseum, Łuku Konstantyna, For Cesarskich. Następnie przejazd środkami komunikacji miejskiej na via Appia Anticatrakt, którym kroczyły legiony rzymskie. Zwiedzimy tam  kościółek Quo Vadis  i katakumby św. Kaliksta. Następnie spacer po Campo dei Fiori malowniczym placu kwietnym „Wiecznego Miasta”. Było to ulubione miejsce spacerów Czesława Miłosza. Tego dnia zwiedzimy jeszcze dzielnicę żydowską oraz obejrzymy klejnot wśród fontann rzymskich uroczą Fontannę Żółwi na Placu Mattei. Powrót do hotelu na  obiadokolację. Po posiłku przewidziane jest wyjście na zakupy.

 

4.12.2018r. (wtorek)

 
Po śniadaniu zwiedzanie Muzeów Watykańskich z Kaplicą Sykstyńską, która jest miejscem obrad konklawe. W kaplicy  znajdują się freski przedstawiające sceny ze Starego i Nowego Testamentu namalowane przez Michała Anioła. Zobaczymy również Bazylikę Św. Piotra ze słynną ,,Pietą”, Kaplicę Św. Sebastiana z grobem Jana Pawła  IIPlac Św. Piotra z niezwykłą kolumnadą Berniniego i Spiżową Bramę oraz słynne okno Pałacu Papieskiego.

Po południu spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta: Piazza Rotunda z Panteonemantyczna świątynia wszystkich bogów, Piazza Colona z kolumną Marka Aureliusza, mały plac z monumentalną fontanną  di Trevi  – najsłynniejsza z fontann rzymskich,  Piazza Quirinale  z siedzibą prezydenta Republiki Włoskiej, Piazza Barberini z fontanną Trytona. Powrót do hotelu na  obiadokolację. Po posiłku przygotowanie do wyjazdu.

 

5.12.2018r. (środa)   Arrivederci, Italia!

 

5.00 – Śniadanie.

5.30 – Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko.

6.30 – Odprawa bagażowo – biletowa.

8.40 – 11.00 – Przelot samolotem do Warszawy.

12.30 – Przyjazd do szkoły, zakończenie wycieczki.

 

Grupa: Cena za osobę:
Gr.  40 – 45 płacących + 4 osoby opieki 210 euro + 780 zł.

 

Cena zwiera opłaty za:

 • zakwaterowanie na 4 noce w hotelu w Rzymie – pokoje 3 i 4 osobowe z łazienkami,
 • 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja,
 • autokar na transfery na lotnisko i z lotniska w Polsce i we Włoszech,
 • opłatę klimatyczną w Rzymie,
 • przewodnika po Rzymie i Muzeach Watykańskich oraz po Bazylice św. Piotra,
 • opiekę pilota,
 • przelot regularną linią lotniczą AlItalia na trasie Warszawa – Rzym – Warszawa,
 • opłaty paliwowe i lotniskowe,
 • bagaż rejestrowany – max.23 kg,
 • bagaż podręczny – max. 8kg,
 • ubezpieczenie KL (kosztów leczenia) i NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków),
 • podatek  VAT i podatek turystyczny,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • bilety komunikacji miejskiej,
 • słuchawki podczas zwiedzania.

 

Wszystkich uczestników wycieczki obowiązują ważne dokumenty tożsamości: paszport lub dowód osobisty (proszę sprawdzić termin ważności dokumentu).

 

Wpłaty na wycieczkę:

 

I rata do dnia 20.06.2018r.  -100zł. (wpłata gotówką do pani Iwony Jaźwińskiej lub pani Katarzyny Sowińskiej ).

II rata  do dnia  20.09.2018r.  –  680zł. (na konto firmowe złotówkowe).

III rata do dnia  20.10.2018r.  –  210 euro  (na konto firmowe  walutowe).

 

Numery kont  do wpłat złotówkowych i euro:

 

Konto złotówkowe:  27 1240 1822 1111 0010 7800 9915   /tylko złotówki/

 

Konto walutowe:   24 1240 1822 1978 0010 3784 6061    /tylko euro/

 

W tytule przelewu prosimy wpisać następujące dane: imię i nazwisko dziecka, nazwę szkoły oraz miejsce i termin wycieczki.

 

W przypadku rezygnacji dziecka z wycieczki przepada zaliczka w wysokości 100 zł.(jest to bezzwrotna opłata rezerwacyjna pobierana przez linie lotnicze Alitalia). Pozostałe płatności zostaną zwrócone w całości.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wycieczki prosimy o kontakt osobisty w szkole.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące wycieczki w dniu pierwszego zebrania we wrześniu. Spotkanie odbędzie się w małej sali gimnastycznej.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.