W tym tygodniu świetlica Pod słoniem   poleca:

 

Sprawdź swoja spostrzegawczość. Czy masz sokole oko?

 

Przyjrzyj się uważnie zdjęciom i odpowiedz na kilka pytań. Kliknij w link i rozpocznij zabawę.

https://view.genial.ly/5ea97364aafd000da6071892/game-spostrzegawczosc?fbclid=IwAR3-OTBpmVLrkkOXNYy8RFCJ8a0m3lbFB2OTFd9cTtLaPKucciLs5yaIPRQ

 

Wiosna za oknem  zagraj w :

Memo kwiatowe inne niż zwykle.

https://view.genial.ly/5ebbac6e58514d0d313e004b/game-memory-kwiatowe?fbclid=IwAR3VGnaXYCbTktGyHvNJC0QXPQod24t_-uyC_SmK_CYZaG7B7FneRLs5Wdo

 

Sudoku kwiatowe. Zamiast cyfr wybieraj kwiaty.

https://view.genial.ly/5eb9418b3b952f0d022f0fc5/interactive-content-sudoku?fbclid=IwAR0_GBric-6qkOlbT8zk3GjbEijugWOVEeEokTdT1Opxz1vj4YM9-yeo5Kk

 

  Spróbuj wykonać samodzielnie.

 

       Bocian z papieru – praca plastyczna

 

       Bocian z papieru to prosty pomysł na wiosenną pracę plastyczną dla dzieci. Ten bocian to wesoła i ciekawa dekoracja na parapet, a z wykonaniem powinny sobie poradzi samodzielnie nawet kilkulatki. Młodsze dzieci mogą sklejać elementy bociana wycięte przez rodziców.

       Do wykonania bociana potrzebujesz: 2 białe kartki z bloku A4, czarny i czerwony papier, nożyczki, klej.

       Podstawą naszego bocian jest stożek. Wykonujemy go z białej kartki zwijając ją do środka i podklejając na końcu boki. Zrobienie stożka z papieru jest bardzo prostym zadaniem. Jeśli stożek jest już wycięty i sklejony zabieramy się za skrzydła. Rysujemy na kartce od jednego boku do drugiego duży łuk, a następnie linię falistą po środku i na dole. Możesz zerknąć na zdjęcia poniżej. Dolna część skrzydeł, którą oddzieliliśmy falistymi liniami będzie czarna. Możesz skrzydła okleić czarnym papierem, bibułą, pomalować, farbą, tuszem lub wykleić plasteliną.

 

 

       Wycięte skrzydło zostawiamy do wyschnięcia i zabieramy się za wycięcie kolejnych części naszego bociana z papieru. Z białej kartki wycinamy okrągłą głowę, a z czerwonej długie nogi i dziób. Nogi będziemy potem zginać w harmonijkę, a dziób najłatwiej wyciąć w długi trójkąt z kawałka złożonej na pół czerwonej karteczki. Oczy wycięliśmy z czarnego i białego papieru, ale można je też narysować pisakiem lub kredką. Starsze dzieci powinny poradzić sobie z wycinaniem samodzielnie. Młodszym dzieciom możemy pomóc w wycięciu drobniejszych elementów. Potem maluch samodzielnie wszystko poskleja.

 

 

       Do klejenia możecie użyć kleju w tubie. Najpierw składamy w harmonikę nogi bociana, a następnie przyklejamy je do podstawy stożka. Do głowy bociana doklejmy oczy, dziób i dopiero przyklejamy ją do wierzchołku naszego stożka. Na koniec doklejamy skrzydła i nasz bocian z papieru jest już gotowy!

 

 

          źródło; www.mojedziecikreatywnie.pl

     

        Wychowawcy świetlicy