Fundacja Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

        Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dla osób, które wysłały coś od siebie, jest to niezwykle poruszający moment. Odwiedzając profile można na bieżąco śledzić co wydarzyło się w życiu dzieci, a przeglądając komentarze zobaczyć, że cały rok panuje tam ciepła, pełna troski atmosfera.

Ewelina Olszewska

 

 

 

 

1. 11 stycznia Uczniowie klasy IIIb wystąpią z przedstawieniem świątecznym w Centrum Onkologii. Towarzyszyć im będą uczniowie klasy Va w ramach działań wolontariatu. Chór szkolny wystąpi tego dnia w Domach Opieki w Borzęcinie Dużym i w Zielonkach.

 

   2. W ramach wolontariatu zachęcamy Uczniów klas IV-VII do wykonania kartek świątecznych. Należy wykonać własnoręcznie, estetycznie 3 kartki świąteczne i dostarczyć je do 19 grudnia do p. Matuszewskiej. Będzie to równoznaczne z 1 godziną wolontariatu.

   3. W ramach wolontariatu 19 grudnia na 8 lekcji zachęcamy Uczniów do udziału w przygotowaniu kartek świątecznych dla Domów Opieki. Kartki ze zgodą od Rodziców na udział w zajęciach należy dostarczyć do p. Matuszewskiej.

   4. 3 stycznia o godz.17.30 zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w spotkaniu, podczas  którego będziemy przygotowywać Anioły dla Domów Opieki. Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu proszone są o zgłoszenie przez dziennik elektroniczny do p. Matuszewskiej. Dla dzieci jest to działanie w ramach wolontariatu.