Z  WIZYTĄ  U  SAMOSA

       Ostatnia sobota października upłynęła wolontariuszom z naszej szkoły w niezwykle miłej atmosferze, ponieważ gościliśmy u Samosa – konia, o którego zawalczyliśmy i zapewniliśmy mu emeryturę w Ranczo Oregon w Kampinosie.
       Wolontariusze, opiekunowie i rodzice – wolontariusze spotkali się w Kampinosie na zaproszenie Fundacji Galopujące Serca, która opiekuje się Samosem. Pogoda próbowała pokrzyżować nam plany, ale nie poddaliśmy się i skutecznie rozgrzaliśmy atmosferę dobrym humorem i chęcią zabawy. Nie będziemy ukrywać, że pomogło nam w tym też ognisko i herbata z imbirem.
       Dzieciaki bawiły się świetnie, chwilami trudno było odróżnić, czy szaleją dzieciaki czy źrebaki i kuce. Samos prezentował się świetnie, wręcz gwiazdorzył w swoim gwieździstym kantarze.        Obiecaliśmy sobie, że nasza współpraca z Fundacją będzie miała ciąg dalszy i już mamy pomysły na kolejne akcje na rzecz potrzebujących. Szczegóły wkrótce.

       Ewa Czajczyńska – Mastalerz

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

 

—————————————————————————————-

 

       SAMOS  OCALONY 

          W połowie września dowiedzieliśmy się, że w pobliskim Kampinosie, w Ranczu Oregon znajduje się uroczy koń – Samos, który potrzebuje naszej pomocy. Opiekują się nim miłośnicy zwierząt z Fundacji Galopujące Serca, którzy postanowili zawalczyć  o spokojną starość dla konia, który wcześniej, przez wiele lat pracował dla ludzi, a teraz został przeznaczony na mięso. Na wykupienie Samosa z rzeźni potrzeba było 4 i pół tysiąca.  Pomyśleliśmy, że pomożemy go uratować. Jedna z naszych koleżanek codziennie odwiedza konia, pielęgnuje go i pracuje z nim, żeby poprawiła się jego kondycja i zdrowie. Założyła też dla niego stronę na FB: Samos – koń o wielkim sercu. Kolejne pomysły rodziły się same, jedna akcja pociągała za sobą kolejną i tak zaczęliśmy od kiermaszu w czasie biegu NEW MASTER RUN w Zaborowie Leśnym. Dzięki naszej determinacji i staraniom ludzi dobrej woli Samos przyjechał na bieg i umilał czas dzieciakom oczekującym na biegających rodziców.  Później przygotowaliśmy plakaty i zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy w naszej szkole. Do współpracy zaprosiliśmy wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach, którzy z entuzjazmem dołączyli do naszej akcji. Później opowiedzieliśmy o naszych staraniach właścicielowi Gospodarstwa Agroturystycznego w Makowicy i też otrzymaliśmy wsparcie. Podczas ostatniego zebrania z rodzicami zorganizowaliśmy kolejny kiermasz. My częstowaliśmy wszystkich własnoręcznie upieczonymi ciastkami, a w nasze puszki zapełniły się pieniędzmi na wykupienie i leczenie konia. W sumie udało nam się przekazać 2.076 zł. Dziś wspólnie z pracownikami Fundacji cieszymy się, że Samos będzie sobie mieszkał w stajni i w miarę swoich możliwości będzie służył niepełnosprawnym dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja Galopujące Serca.

            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania i pomogli uratować Samosa!

 

Wolontariusze ZSP Borzęcin Duży

 

ADRESY  SAMOSA:

       1.RANCZO  OREGON W KAMPINOSIE    (tu można go odwiedzić)

  1. http://www.galopujaceserca.org/
  2. SAMOS – KOŃ O WIELKIM SERCU
  3. FUNDACJA GALOPUJĄCE SERCA

 

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

————————————————————————————————————————————-

       DZIEŃ SPORTU DLA SENIORÓW  

 

    W sobotę 29 września grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w organizacji Dnia Sportu z Uśmiechem dla Seniorów. Pogoda dopisała nam tego dnia świecąc pięknym słońcem. Nasi uczniowie z zaangażowaniem zabrali się za przygotowania. Wszyscy włożyli jednakowe koszulki przygotowane przez p.Tadeusza Wiśniewskiego – Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów. Najpierw rozstawiono stoły, przygotowano poczęstunek i każdy przygotował potrzebny sprzęt sportowy do swojej konkurencji. A te były oczywiście dostosowane do Seniorów. Rzut piłką, slalom hokejowy, rzut ringo, kręcenie hula hop, bieg w sukienkach i wiele innych.

       Najważniejsze, że tego dnia nasi uczniowie byli NAJLEPSZYMI INSTRUKTORAMI SPORTOWYMI. Seniorzy byli pod dużym wrażeniem ich umiejętności trenerskich.

 

       WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM DZIĘKUJEMY. BYLIŚCIE WSPANIALI !

 

       Podziękowania także dla Rodziców włączających się w akcję – p.Marzenie Berkowskiej.

 

                                                                     Do zobaczenia na kolejnym Turnieju !

 

 https://gosirstarebabice.pl/turniej-sportowy-seniorow-z-usmiechem/

 

 

 

 

 

 

————————————————————————————————————————————-


MARZYCIELSKA  POCZTA

        Fundacja Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

        Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dla osób, które wysłały coś od siebie, jest to niezwykle poruszający moment. Odwiedzając profile można na bieżąco śledzić co wydarzyło się w życiu dzieci, a przeglądając komentarze zobaczyć, że cały rok panuje tam ciepła, pełna troski atmosfera.

Ewelina Olszewska