MALOWANIE CHOINEK

 

       Przygotowania do Świąt trzeba rozpocząć od wykonania świątecznych ozdób. W piątkowe popołudnie w naszej szkole zgromadziło się kilka pokoleń mieszkańców naszej gminy: Uczniowie Szkoły, ich Rodzice oraz Seniorzy. W atmosferze radości wszyscy chętnie wzięli się do malowania choinek i ich ozdabiania. Pomysłów było bardzo dużo. Już po kilku minutach pracy pojawił się choinkowy las. Towarzyszył nam śpiew kolęd, który wprowadzał nas w magię świąt. Teraz nasze prace będą cieszyć Pensjonariuszy Domu Opieki w Zielonkach oraz Borzęcinie, gdzie zostaną przekazane.

       Wszystkim dziękujemy za włączenie się w to dzieło. 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

—————————————————————————————————————————————

 

 

WIGILIA SENIORÓW

 

       We wtorek 11 grudnia w hali sportowej naszej Szkoły odbyła się Wigilia dla Seniorów z Gminy Stare Babice. W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 Seniorów oraz władze gminy, p.Wójt Sławomir Sumka oraz z-ca Wójta p.Tomasz Szuba, Przewodniczący Rady Gminy Seniorów p.Tadeusz Wiśniewski. W przygotowanie uroczystości włączyli się Wolontariusze z naszej Szkoły z klas VIII. Najpierw liczna grupa przygotowała ustawiła i nakryła stoły, przygotowała dekoracje. Podczas Uroczystości nasi Uczniowie podawali Seniorom herbatę i kawę oraz pyszne pierogi. Seniorzy byli pełni uznania dla naszych młodych Wolontariuszy.

 

 

 

 

———————————————————————————————————————————–

 

GALA WOLONTARIATU  

 

 

 

W piątek 7 grudnia odbyła się V Gala Wolontariatu w naszej Gminie. Wśród wyróżnionych znalazło się liczne grono naszych Uczniów i Nauczycieli.

WOLONTARIUSZEM ROKU DO LAT 16 została Natalia Kowalska uczennica klasy VIIIA.

Wyróżnieni Uczniowie to:

  1. Grabowska Olga – uczennica klasy VIIB
  2. Gądek Martyna – uczennica klasy VIA
  3. Gąsińska Michalina – uczennica klasy VIIIB
  4. Berkowski Tadeusz -uczeń klasy VIIB

 

Wśród wyróżnionych znalazły się także Nauczycielki naszej Szkoły:

  1. Olszewska Ewelina – nauczyciel
  2. Jaźwińska Iwona – nauczyciel

Wszyscy otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Stare Babice p.Sławomira Sumki.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

——————————————————————————————————————————–

DZIECI DLA DZIECI I KIERMASZ Z FUNDACJĄ GALOPUJĄCE SERCA

                Akcja Dzieci dla Dzieci zakończyła się sukcesem. Uczniowie wypełnili puszki Fundacji Galopujące Serca, zapakowali prezenty i w minioną sobotę, na terenie Ranczo Oregon, odbyło się spotkanie mikołajkowe dla  dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Błoniu. Dzięki naszej pomocy Mikołaj spełnił marzenia wszystkich dzieci. Była też jazda konna, pieczenie pierników, ognisko i dużo radości. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom.

                W sobotę i w niedzielę razem z Fundacją sprzedawaliśmy CUDA I CUDEŃKA  na charytatywnym  kiermaszu świątecznym .

 

Ewa Czajczyńska-Mastalerz

 

 

 

 

—————————————————————————————————————————————


 Z  WIZYTĄ  U  SAMOSA

       Ostatnia sobota października upłynęła wolontariuszom z naszej szkoły w niezwykle miłej atmosferze, ponieważ gościliśmy u Samosa – konia, o którego zawalczyliśmy i zapewniliśmy mu emeryturę w Ranczo Oregon w Kampinosie.
       Wolontariusze, opiekunowie i rodzice – wolontariusze spotkali się w Kampinosie na zaproszenie Fundacji Galopujące Serca, która opiekuje się Samosem. Pogoda próbowała pokrzyżować nam plany, ale nie poddaliśmy się i skutecznie rozgrzaliśmy atmosferę dobrym humorem i chęcią zabawy. Nie będziemy ukrywać, że pomogło nam w tym też ognisko i herbata z imbirem.
       Dzieciaki bawiły się świetnie, chwilami trudno było odróżnić, czy szaleją dzieciaki czy źrebaki i kuce. Samos prezentował się świetnie, wręcz gwiazdorzył w swoim gwieździstym kantarze.        Obiecaliśmy sobie, że nasza współpraca z Fundacją będzie miała ciąg dalszy i już mamy pomysły na kolejne akcje na rzecz potrzebujących. Szczegóły wkrótce.

       Ewa Czajczyńska – Mastalerz

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

 

—————————————————————————————-

 

       SAMOS  OCALONY 

          W połowie września dowiedzieliśmy się, że w pobliskim Kampinosie, w Ranczu Oregon znajduje się uroczy koń – Samos, który potrzebuje naszej pomocy. Opiekują się nim miłośnicy zwierząt z Fundacji Galopujące Serca, którzy postanowili zawalczyć  o spokojną starość dla konia, który wcześniej, przez wiele lat pracował dla ludzi, a teraz został przeznaczony na mięso. Na wykupienie Samosa z rzeźni potrzeba było 4 i pół tysiąca.  Pomyśleliśmy, że pomożemy go uratować. Jedna z naszych koleżanek codziennie odwiedza konia, pielęgnuje go i pracuje z nim, żeby poprawiła się jego kondycja i zdrowie. Założyła też dla niego stronę na FB: Samos – koń o wielkim sercu. Kolejne pomysły rodziły się same, jedna akcja pociągała za sobą kolejną i tak zaczęliśmy od kiermaszu w czasie biegu NEW MASTER RUN w Zaborowie Leśnym. Dzięki naszej determinacji i staraniom ludzi dobrej woli Samos przyjechał na bieg i umilał czas dzieciakom oczekującym na biegających rodziców.  Później przygotowaliśmy plakaty i zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy w naszej szkole. Do współpracy zaprosiliśmy wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach, którzy z entuzjazmem dołączyli do naszej akcji. Później opowiedzieliśmy o naszych staraniach właścicielowi Gospodarstwa Agroturystycznego w Makowicy i też otrzymaliśmy wsparcie. Podczas ostatniego zebrania z rodzicami zorganizowaliśmy kolejny kiermasz. My częstowaliśmy wszystkich własnoręcznie upieczonymi ciastkami, a w nasze puszki zapełniły się pieniędzmi na wykupienie i leczenie konia. W sumie udało nam się przekazać 2.076 zł. Dziś wspólnie z pracownikami Fundacji cieszymy się, że Samos będzie sobie mieszkał w stajni i w miarę swoich możliwości będzie służył niepełnosprawnym dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja Galopujące Serca.

            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania i pomogli uratować Samosa!

 

Wolontariusze ZSP Borzęcin Duży

 

ADRESY  SAMOSA:

       1.RANCZO  OREGON W KAMPINOSIE    (tu można go odwiedzić)

  1. http://www.galopujaceserca.org/
  2. SAMOS – KOŃ O WIELKIM SERCU
  3. FUNDACJA GALOPUJĄCE SERCA

 

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

————————————————————————————————————————————-

       DZIEŃ SPORTU DLA SENIORÓW  

 

    W sobotę 29 września grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w organizacji Dnia Sportu z Uśmiechem dla Seniorów. Pogoda dopisała nam tego dnia świecąc pięknym słońcem. Nasi uczniowie z zaangażowaniem zabrali się za przygotowania. Wszyscy włożyli jednakowe koszulki przygotowane przez p.Tadeusza Wiśniewskiego – Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów. Najpierw rozstawiono stoły, przygotowano poczęstunek i każdy przygotował potrzebny sprzęt sportowy do swojej konkurencji. A te były oczywiście dostosowane do Seniorów. Rzut piłką, slalom hokejowy, rzut ringo, kręcenie hula hop, bieg w sukienkach i wiele innych.

       Najważniejsze, że tego dnia nasi uczniowie byli NAJLEPSZYMI INSTRUKTORAMI SPORTOWYMI. Seniorzy byli pod dużym wrażeniem ich umiejętności trenerskich.

 

       WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM DZIĘKUJEMY. BYLIŚCIE WSPANIALI !

 

       Podziękowania także dla Rodziców włączających się w akcję – p.Marzenie Berkowskiej.

 

                                                                     Do zobaczenia na kolejnym Turnieju !

 

 https://gosirstarebabice.pl/turniej-sportowy-seniorow-z-usmiechem/

 

 

 

 

 

 

————————————————————————————————————————————-


MARZYCIELSKA  POCZTA

        Fundacja Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

        Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dla osób, które wysłały coś od siebie, jest to niezwykle poruszający moment. Odwiedzając profile można na bieżąco śledzić co wydarzyło się w życiu dzieci, a przeglądając komentarze zobaczyć, że cały rok panuje tam ciepła, pełna troski atmosfera.

Ewelina Olszewska