KOLEJNE SERCA ZERWAŁY SIĘ DO GALOPU!

 

            Coraz więcej uczniów, rodziców i nauczycieli włącza się do współpracy z Fundacją Galopujące Serca.

             Spędziliśmy ostatnio bardzo pracowity weekend. 8 i 9 marca nasi wolontariusze opanowali sklep Tesco przy Górczewskiej, gdzie pomagali klientom pakować i nosić zakupy, opowiadali              o działalności Fundacji, zabawiali najmłodszych malując z nimi popiersia gipsowych koni, a wszystko po to, by zebrać pieniądze na hipoterapię dla dzieci niepełnosprawnych prowadzoną przez Fundację w Kampinosie.

       Znowu się udało! Klienci byli bardzo hojni, za co serdecznie dziękujemy. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi, bo udało się zebrać pokaźną sumę (7700 zł), która pozwoli zorganizować mnóstwo zajęć.

       Takie dni utwierdzają nas w przekonaniu, że WSZYSCY RAZEM MOŻEMY ZDZIAŁAĆ WIELE DOBREGO!

 

       Ewa Czajczyńska – Mastalerz

 

P.S. Pamiętajcie, że nasze Galopujące Serce jest ogromne i pomieści jeszcze wielu potrzebujących

i tych, którzy chcą pomagać, więc zapraszamy do współpracy.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

 

MALOWANIE CHOINEK

 

       Przygotowania do Świąt trzeba rozpocząć od wykonania świątecznych ozdób. W piątkowe popołudnie w naszej szkole zgromadziło się kilka pokoleń mieszkańców naszej gminy: Uczniowie Szkoły, ich Rodzice oraz Seniorzy. W atmosferze radości wszyscy chętnie wzięli się do malowania choinek i ich ozdabiania. Pomysłów było bardzo dużo. Już po kilku minutach pracy pojawił się choinkowy las. Towarzyszył nam śpiew kolęd, który wprowadzał nas w magię świąt. Teraz nasze prace będą cieszyć Pensjonariuszy Domu Opieki w Zielonkach oraz Borzęcinie, gdzie zostaną przekazane.

       Wszystkim dziękujemy za włączenie się w to dzieło. 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

—————————————————————————————————————————————

 

 

WIGILIA SENIORÓW

 

       We wtorek 11 grudnia w hali sportowej naszej Szkoły odbyła się Wigilia dla Seniorów z Gminy Stare Babice. W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 Seniorów oraz władze gminy, p.Wójt Sławomir Sumka oraz z-ca Wójta p.Tomasz Szuba, Przewodniczący Rady Gminy Seniorów p.Tadeusz Wiśniewski. W przygotowanie uroczystości włączyli się Wolontariusze z naszej Szkoły z klas VIII. Najpierw liczna grupa przygotowała ustawiła i nakryła stoły, przygotowała dekoracje. Podczas Uroczystości nasi Uczniowie podawali Seniorom herbatę i kawę oraz pyszne pierogi. Seniorzy byli pełni uznania dla naszych młodych Wolontariuszy.

 

 

 

 

———————————————————————————————————————————–

 

GALA WOLONTARIATU  

 

 

 

W piątek 7 grudnia odbyła się V Gala Wolontariatu w naszej Gminie. Wśród wyróżnionych znalazło się liczne grono naszych Uczniów i Nauczycieli.

WOLONTARIUSZEM ROKU DO LAT 16 została Natalia Kowalska uczennica klasy VIIIA.

Wyróżnieni Uczniowie to:

  1. Grabowska Olga – uczennica klasy VIIB
  2. Gądek Martyna – uczennica klasy VIA
  3. Gąsińska Michalina – uczennica klasy VIIIB
  4. Berkowski Tadeusz -uczeń klasy VIIB

 

Wśród wyróżnionych znalazły się także Nauczycielki naszej Szkoły:

  1. Olszewska Ewelina – nauczyciel
  2. Jaźwińska Iwona – nauczyciel

Wszyscy otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Stare Babice p.Sławomira Sumki.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

——————————————————————————————————————————–

DZIECI DLA DZIECI I KIERMASZ Z FUNDACJĄ GALOPUJĄCE SERCA

                Akcja Dzieci dla Dzieci zakończyła się sukcesem. Uczniowie wypełnili puszki Fundacji Galopujące Serca, zapakowali prezenty i w minioną sobotę, na terenie Ranczo Oregon, odbyło się spotkanie mikołajkowe dla  dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Błoniu. Dzięki naszej pomocy Mikołaj spełnił marzenia wszystkich dzieci. Była też jazda konna, pieczenie pierników, ognisko i dużo radości. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom.

                W sobotę i w niedzielę razem z Fundacją sprzedawaliśmy CUDA I CUDEŃKA  na charytatywnym  kiermaszu świątecznym .

 

Ewa Czajczyńska-Mastalerz

 

 

 

 

—————————————————————————————————————————————


 Z  WIZYTĄ  U  SAMOSA

       Ostatnia sobota października upłynęła wolontariuszom z naszej szkoły w niezwykle miłej atmosferze, ponieważ gościliśmy u Samosa – konia, o którego zawalczyliśmy i zapewniliśmy mu emeryturę w Ranczo Oregon w Kampinosie.
       Wolontariusze, opiekunowie i rodzice – wolontariusze spotkali się w Kampinosie na zaproszenie Fundacji Galopujące Serca, która opiekuje się Samosem. Pogoda próbowała pokrzyżować nam plany, ale nie poddaliśmy się i skutecznie rozgrzaliśmy atmosferę dobrym humorem i chęcią zabawy. Nie będziemy ukrywać, że pomogło nam w tym też ognisko i herbata z imbirem.
       Dzieciaki bawiły się świetnie, chwilami trudno było odróżnić, czy szaleją dzieciaki czy źrebaki i kuce. Samos prezentował się świetnie, wręcz gwiazdorzył w swoim gwieździstym kantarze.        Obiecaliśmy sobie, że nasza współpraca z Fundacją będzie miała ciąg dalszy i już mamy pomysły na kolejne akcje na rzecz potrzebujących. Szczegóły wkrótce.

       Ewa Czajczyńska – Mastalerz

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

 

—————————————————————————————-

 

       SAMOS  OCALONY 

          W połowie września dowiedzieliśmy się, że w pobliskim Kampinosie, w Ranczu Oregon znajduje się uroczy koń – Samos, który potrzebuje naszej pomocy. Opiekują się nim miłośnicy zwierząt z Fundacji Galopujące Serca, którzy postanowili zawalczyć  o spokojną starość dla konia, który wcześniej, przez wiele lat pracował dla ludzi, a teraz został przeznaczony na mięso. Na wykupienie Samosa z rzeźni potrzeba było 4 i pół tysiąca.  Pomyśleliśmy, że pomożemy go uratować. Jedna z naszych koleżanek codziennie odwiedza konia, pielęgnuje go i pracuje z nim, żeby poprawiła się jego kondycja i zdrowie. Założyła też dla niego stronę na FB: Samos – koń o wielkim sercu. Kolejne pomysły rodziły się same, jedna akcja pociągała za sobą kolejną i tak zaczęliśmy od kiermaszu w czasie biegu NEW MASTER RUN w Zaborowie Leśnym. Dzięki naszej determinacji i staraniom ludzi dobrej woli Samos przyjechał na bieg i umilał czas dzieciakom oczekującym na biegających rodziców.  Później przygotowaliśmy plakaty i zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy w naszej szkole. Do współpracy zaprosiliśmy wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach, którzy z entuzjazmem dołączyli do naszej akcji. Później opowiedzieliśmy o naszych staraniach właścicielowi Gospodarstwa Agroturystycznego w Makowicy i też otrzymaliśmy wsparcie. Podczas ostatniego zebrania z rodzicami zorganizowaliśmy kolejny kiermasz. My częstowaliśmy wszystkich własnoręcznie upieczonymi ciastkami, a w nasze puszki zapełniły się pieniędzmi na wykupienie i leczenie konia. W sumie udało nam się przekazać 2.076 zł. Dziś wspólnie z pracownikami Fundacji cieszymy się, że Samos będzie sobie mieszkał w stajni i w miarę swoich możliwości będzie służył niepełnosprawnym dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja Galopujące Serca.

            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania i pomogli uratować Samosa!

 

Wolontariusze ZSP Borzęcin Duży

 

ADRESY  SAMOSA:

       1.RANCZO  OREGON W KAMPINOSIE    (tu można go odwiedzić)

  1. http://www.galopujaceserca.org/
  2. SAMOS – KOŃ O WIELKIM SERCU
  3. FUNDACJA GALOPUJĄCE SERCA

 

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

————————————————————————————————————————————-

       DZIEŃ SPORTU DLA SENIORÓW  

 

    W sobotę 29 września grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w organizacji Dnia Sportu z Uśmiechem dla Seniorów. Pogoda dopisała nam tego dnia świecąc pięknym słońcem. Nasi uczniowie z zaangażowaniem zabrali się za przygotowania. Wszyscy włożyli jednakowe koszulki przygotowane przez p.Tadeusza Wiśniewskiego – Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów. Najpierw rozstawiono stoły, przygotowano poczęstunek i każdy przygotował potrzebny sprzęt sportowy do swojej konkurencji. A te były oczywiście dostosowane do Seniorów. Rzut piłką, slalom hokejowy, rzut ringo, kręcenie hula hop, bieg w sukienkach i wiele innych.

       Najważniejsze, że tego dnia nasi uczniowie byli NAJLEPSZYMI INSTRUKTORAMI SPORTOWYMI. Seniorzy byli pod dużym wrażeniem ich umiejętności trenerskich.

 

       WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM DZIĘKUJEMY. BYLIŚCIE WSPANIALI !

 

       Podziękowania także dla Rodziców włączających się w akcję – p.Marzenie Berkowskiej.

 

                                                                     Do zobaczenia na kolejnym Turnieju !

 

 https://gosirstarebabice.pl/turniej-sportowy-seniorow-z-usmiechem/

 

 

 

 

 

 

————————————————————————————————————————————-


MARZYCIELSKA  POCZTA

        Fundacja Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

        Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dla osób, które wysłały coś od siebie, jest to niezwykle poruszający moment. Odwiedzając profile można na bieżąco śledzić co wydarzyło się w życiu dzieci, a przeglądając komentarze zobaczyć, że cały rok panuje tam ciepła, pełna troski atmosfera.

Ewelina Olszewska