W sobotę 29 września grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w organizacji Dnia Sportu z Uśmiechem dla Seniorów. Pogoda dopisała nam tego dnia świecąc pięknym słońcem. Nasi uczniowie z zaangażowaniem zabrali się za przygotowania. Wszyscy włożyli jednakowe koszulki przygotowane przez p.Tadeusza Wiśniewskiego – Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów. Najpierw rozstawiono stoły, przygotowano poczęstunek i każdy przygotował potrzebny sprzęt sportowy do swojej konkurencji. A te były oczywiście dostosowane do Seniorów. Rzut piłką, slalom hokejowy, rzut ringo, kręcenie hula hop, bieg w sukienkach i wiele innych.

       Najważniejsze, że tego dnia nasi uczniowie byli NAJLEPSZYMI INSTRUKTORAMI SPORTOWYMI. Seniorzy byli pod dużym wrażeniem ich umiejętności trenerskich.

 

       WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM DZIĘKUJEMY. BYLIŚCIE WSPANIALI !

 

       Podziękowania także dla Rodziców włączających się w akcję – p.Marzenie Berkowskiej.

 

                                                                     Do zobaczenia na kolejnym Turnieju !

 

 https://gosirstarebabice.pl/turniej-sportowy-seniorow-z-usmiechem/

 

 

 

 

 


 

        Fundacja Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

        Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dla osób, które wysłały coś od siebie, jest to niezwykle poruszający moment. Odwiedzając profile można na bieżąco śledzić co wydarzyło się w życiu dzieci, a przeglądając komentarze zobaczyć, że cały rok panuje tam ciepła, pełna troski atmosfera.

Ewelina Olszewska