W czasie przedświątecznym w naszej szkole odbyło się wiele aktywności, których celem była pomoc potrzebującym. Akcje charytatywne to nauka wrażliwości, współpracy oraz odpowiedzialności. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w proponowanych akcjach wolontariatu w Borzęcinie Dużym.

  • Podczas Gminnych Mikołajek odbyła się zbiórka przeprowadzona przez wolontariuszy oraz Gminną Radę Seniorów Gminy Stare Babice. Prace na zbiórkę były wykonane przez naszych uczniów. Wszelkie dobra w postaci mokrej i suchej karmy, zabawek, szczotek, obroży i innych akcesoriów zostały przekazane dla potrzebujących zwierząt.
  • 6 grudnia nasze wolontariuszki jako Aniołki razem z Seniorami Gminy odwiedzili 5 Domów Opieki. Nieśli radość, nadzieję, najlepsze życzenia oraz przygotowane przez Świetlicę Środowiskową pachnące pierniczki. Były to bardzo wzruszające spotkania.
  • Od połowy listopada wolontariusze naszej szkoły spotykali się popołudniami by przygotować podarunki dla pacjentów z Centrum Onkologii oraz Instytutu Hematologii w Warszawie. Kartki z życzeniami, drewniane aniołki, brokatowe choinki oraz zawieszki świąteczne zostały przekazane Fundacji Dobrze, że jesteś, która odwiedzała oddziały szpitalne i przekazywała prezenty od borzęcińskich uczniów.
  • Pracownicy szkoły włączyli się również w charytatywną akcję Prezent dla Seniora przeznaczoną dla Domu Opieki w Pilaszkowie.
  • Każda klasa naszej szkoły wzięła udział w akcji pomocy Ośrodkowi dla Bezdomnych Mężczyzn w Łaźniewie koło Błonia. Dzieci przynosiły artykuły spożywcze oraz środki czystości. Prezenty zostały przekazane do Ośrodka przed Świętami.
  • Podczas spotkania przedświątecznego uczniowie z Ukrainy otrzymali podarunki w postaci słodyczy oraz kubków z logo naszej szkoły.
  • 22 grudnia odwiedziliśmy dzieci mieszkające w Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym. Wspólnie z wolontariuszami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym oraz Polsko-Brytyjskiej Szkoły podstawowej Big-Ben wręczyliśmy prezenty 49 dzieciom. W akcję włączyli się Rodzice Naszych Uczniów.

Składamy serdeczne podziękowania

za udział i zaangażowanie Uczniom, Rodzicom, Pracownikom Szkoły.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”