Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu 06.02.2024

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dnia 6 lutego klasa 1c i 2b wzięły udział w zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z sieci. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, wykonywały plakaty, dzieliły się własnymi doświadczeniami.

Justyna Sołdaczuk

Galeria prac