W dniu 8 listopada 2023 roku, uczniowie klas ósmych wzięli udział w fascynującej wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu ,,Edukacja dla rozwoju w Gminie Stare Babice nr.RPMA.10.01.01-14-j558/23”. Wśród uczestników znaleźli się również uczniowie z Ukrainy. W pierwszej części wycieczki młodzież miała okazję do samodzielnego eksplorowania różnorodnych ekspozycji, obejmujących zarówno wystawy czasowe, jak i stałe. Po części wstępnej przyszedł czas na odpoczynek w bistro oraz spożycie ciepłego posiłku. Następnie grupa wraz z opiekunami udała się do Planetarium, gdzie uczestniczyli w fascynującej prelekcji na żywo poświęconej gwiazdom i gwiazdozbiorom widocznym na niebie. Na koniec wizyty odbył się seans pt. “Voyager: Niekończąca się podróż”, podczas którego uczniowie mogli zgłębić historię dwóch wystrzelonych w przestworza sond kosmicznych, których zadaniem było odkrycie sekretów najdalszych planet w naszym układzie słonecznym.

Natalia Walendzik