W dniach 6 -10 listopada 2022 r. uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych  wzięli udział  w obozie  językowym EuroWeek – Szkoła Liderów. Zajęcia odbywały się w Międzygórzu, leżącym w Masywie Śnieżnika. Warsztaty językowe miały na celu   doskonalenie umiejętności językowych, kształtowanie pewności siebie, rozwijanie inteligencji, naukę wielokulturowości oraz rozwijanie kreatywności.
Podczas obozu uczniowie mieli okazję poznać wolontariuszy z takich krajów jak Peru, Włochy, Filipiny, Indonezja, Stany Zjednoczone czy Grecja. Dzięki zajęciom prowadzonym  w języku angielskim uczestnicy mogli wypróbować swoje umiejętności językowe oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat różnych krajów. Warsztaty były również okazją do odkrywania swoich talentów oraz nawiązywania nowych znajomości.
Zajęcia prowadzone były w sposób niezwykle ciekawy. Wolontariusze zarażali swoim optymizmem i energią. Codziennie odbywały się dyskoteki, karaoke i zabawy ruchowe. Tegoroczny obóz na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Iwona Jaźwińska, Katarzyna Sowińska, Aneta Szerszeń