W środę 8 lutego naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście członkowie Fundacji Akademii Integracji, wybitni niepełnosprawni sportowcy,  medaliści mistrzostw świata, Europy oraz igrzysk paraolimpijskich w szermierce na wózkach inwalidzkich. Panowie przeprowadzili dla uczniów bardzo pouczającą lekcję. Przybliżyli dzieciom specyfikę rywalizacji sportowców niepełnosprawnych. Przeprowadzili pokaz profesjonalnej szermierki na wózkach, co sprawiło wszystkim wiele przyjemności i wprowadziło wielki entuzjazm na widowni.

Spotkanie miało również wiele walorów wychowawczych. Nasi goście  pokazali, że do każdego należy odnosić się z szacunkiem. Uświadomili,  jak wiele zagrożeń czyha na młodego człowieka, jeżeli nie postępuje odpowiedzialnie niepotrzebnie ryzykując zdrowie i życie. Swoją postawą  udowodnili, że warto mieć marzenia, które dzięki ciężkiej pracy i wierze we własne możliwości mogą się spełnić.

 

Michał Skorupiński