Szanowni Rodzice  i kochane dzieci chcemy Was poinformować, że od 18 marca do 22 marca Nasze Przedszkole po raz kolejny będzie brało udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to największy ogólnopolski  program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody.

Bohaterem tego programu jest nasz kochany niezastąpiony Kubuś, który uczy i zachęca wszystkie dzieci do dbania o środowisko naturalne, uczy szacunku dla przyrody, ale także kształtuje dobre nawyki w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

Realizacja programu obejmuje poniższe bloki tematyczne:

Poniedziałek (18.03) – Misja Przedszkole – “Na tropie zmian klimatycznych” – Przychodzimy ubrani na żółto.

Wtorek (19.03) – Misja sklep – “Na tropie mądrych zakupów, czyli prawidłowe odżywianie”. Przychodzimy ubrania na czerwono lub na pomarańczowo. Tego dnia będziemy robić pizzę w przedszkolu. 

Środa (20.03) – “Akcja segregacja” – czyli wiem, jak segregować odpady. Przychodzimy ubrania na zielono, żółto, niebiesko lub brązowo.

Czwartek (21.03) – Powitanie Wiosny – “Dzień ekologa” – Przychodzimy ubrani na zielono. Na czwartek prosimy, aby dzieci przyniosły do przedszkola wiosenne nakrycie głowy. 

Piątek (22.03) – Światowy Dzień Wody” – czyli na tropie “Ekonawyków”. Przychodzimy ubrani na niebiesko.