W dniach 24-26 września odbyła się wycieczka do Krakowa sfinansowana przez Ministerstwo Edukacji w ramach projektu “Poznaj Polskę”. Po przybyciu do Krakowa odwiedziliśmy słynną Kopalnię Soli w Wieliczce, gdzie poznaliśmy jej historię i podziwialiśmy unikatowy wygląd. Po zwiedzaniu zostaliśmy przewiezieni do hotelu “Fero Express”, gdzie po zameldowaniu zostaliśmy ugoszczeni ciepłą i pyszną kolacją. Po intensywnym dniu zwiedzania udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Drugiego dnia, po zjedzeniu śniadania, spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Rynku Starego Miasta, tam również poznaliśmy historię o słynnym Smoku Wawelskim. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na  Zamek na Wawelu. Tam mieliśmy okazję podziwiać państwowe zbiory sztuki. Następnie przespacerowaliśmy się ulicami Krakowa, aż dotarliśmy do ulicy Kardynała Wyszyńskiego, gdzie mogliśmy podziwiać krakowską architekturę. Spacer zakończyliśmy przy Kościele Mariackim, aby posłuchać słynnego hejnału. Pożegnawszy się z przewodnikiem, udaliśmy się na krótki relaks na Rynku, gdzie zjedliśmy posiłek i zakupiliśmy pamiątki w Sukiennicach.

Pod koniec dnia, w ramach nauki i zabawy, odwiedziliśmy Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie mogliśmy zdobywać nowe umiejętności poprzez zabawę. Po udanym dniu wróciliśmy do hotelu, aby odpocząć.

Ostatniego dnia, po wymeldowaniu się z hotelu, udaliśmy się na ostatnią atrakcję – Kopiec Kościuszki. Tam poznaliśmy historię Tadeusza Kościuszki i podziwialiśmy panoramę Krakowa, a w oddali dostrzegliśmy Tatry. Po zwiedzeniu Kopca, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Maja Czuprzyńska i Hanna Ciepłucha.