Przez nasze kłótnie straciliśmy Polskę!

Tymi słowami uczniowie klasy Va przypomnieli zebranym, że w naszej historii był czas, kiedy Polski nie było na mapie.

Na szczęście dla nas to historia i kolejny raz mogliśmy świętować odzyskanie niepodległości. Uczniowie symbolicznie przypomnieli te czasy i zabrali publiczność w podróż do przeszłości. Odwiedziliśmy szkołę w zaborze pruskim i pocztę w zaborze rosyjskim, byliśmy świadkami konfliktu i rozpadu zaborców.

 W drugiej części przedstawienia uczniowie opowiedzieli o wartościach, które składają się na współczesny patriotyzm. Pokazali jak ważna jest tożsamość narodowa budowana poprzez  dbanie o tradycje, o język oraz o wizerunek Polski i Polaków.

 Spektakl zakończył się radosną deklaracją zebranych, że wszyscy kochają wolność, potrafią się nią cieszyć i ją docenić.

 

Ewa Czajczyńska – Mastalerz