Harcerze trzymający w ręku flagę

Spotkanie z harcerkami!

W czwartek 22 września dzieci z grupy II i III  miały okazję spotkać się z uczennicami naszej szkoły. Dziewczynki są członkiniami drużyny harcerskiej 110 WTDH Wilki.

Harcerki opowiedziały czym się  zajmują . Jak nazywają się poszczególne elementy stroju harcerskiego oraz co należy zrobić by zdobyć odznakę sprawności. Agatka i Emilka krok po kroku przedstawiły, jak wyglądał ich letni obóz harcerski, co  tam robiły, a przede wszystkim czego się nauczyły. Dziewczynki odśpiewały hymn harcerski, a dzieci w zamian zaśpiewały i zatańczyły do piosenki  „Idzie Zuch”. Przedszkolaki nauczyły się powitania i pożegnania harcerskiego oraz dowiedziały się jak harcerze zwracają się do osób dorosłych z drużyny. Dziewczynki zaprezentowały dzieciom wiele ciekawych zdjęć  oraz opowiedziały o swoich przygodach na obozie. Na zakończenie prezentacji odkryły sekrety harcerskiego ekwipunku. Dziękujemy Agatce i Emilce za mile spędzony czas i  ciekawą prezentację