Soki owocowe

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – wspólne robienie sków z owoców i warzyw!

 

Dzieciaki z grupy trzeciej już wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać. Należy jeść i pić dużo soków z warzyw i owoców, które mają najwięcej witamin. Z myślą o pysznych witaminkach, 14 października postanowiliśmy sami wyczarować pyszny sok z warzyw i owoców, które dzieci przyniosły do przedszkola.

Zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie wrzucały pokrojone kawałki do sokowirówki pod bacznym okiem cioci, która czuwała nad ich bezpieczeństwem. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem.

Nic nie zastąpi dawki witamin jak sok z owoców i warzyw zrobiony własnoręcznie przez naszych przedszkolaków…Samodzielnie wykonany sok bardzo smakował dzieciom, niektórzy prosili o dolewkę.