Kontynent Afryki.

Wycieczka do Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym.

13 czerwca dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę do Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym. Pogoda nam sprzyjała. Byliśmy bardzo podekscytowani tą wyprawą.

CMA to duży wyróżniający się budynek w Borzęcinianie, prowadzony przez księży misjonarzy. Tuż przy wejściu powitał nas Dyrektor tego obiektu ks Wacław. Naszą uwagę przykuło ogromne drzewo baobab, które znajduje się w środku budynku. Drzewo to stanowi niezwykłą „dekorację” i nie pozostawia wątpliwości co do powiązań Centrum z kontynentem afrykańskim. Podczas spotkania z księdzem dzieci dowiedziały się jak wygląda życie ich rówieśników którzy mieszkają w Afryce. Jakim mówią językiem, co jedzą, czym się bawią, jak wygląda szkoła, przedszkole. Pod koniec spotkania odwiedziliśmy kaplicę, która znajduje się w budynku CMA. Mieliśmy również okazję obejrzeć eksponaty, rzeźby wykonane przez ludność afrykańską. Na zakończenie dzieci podziękowały za tak życzliwe i miłe przyjęcie. Z wielkim zadowoleniem dzieci wróciły do przedszkola.