Wycieczka do Londynu to udany wyjazd. Borzęcińska młodzież  zachowywała  się kulturalnie, opowieści naszego przewodnika  były bardzo interesujące (pan Jacek bez wątpienia ma zdolności aktorskie), a Londyn jak zawsze fascynujący. Nawet pogoda dopisała, ponieważ deszcz zaczął padać dopiero w drodze powrotnej na lotnisko.
Co uczniom podobało się najbardziej?
– park przy Pałacu Buckingham pełen żonkili i zwierząt, takich jak: szare wiewiórki, pelikany, kaczki, gęsi i papugi,
– wieża zegarowa ze słynnym Big Benem,
– bajkowy most zwodzony Tower Bridge,
– pełna kolorów i smaków dzielnica chińska – China Town,
Muzeum Historii Naturalnej, gdzie można zobaczyć groźne dinozaury i przeżyć symulowane trzęsienie ziemi,
Muzeum Figur Woskowych,
– rejs statkiem po Tamizie,
– przejażdżka London Eye – jednym z największych diabelskich młynów na świecie,
Hamleys – kilkupoziomowy sklep z zabawkami,
– zakupy w sklepikach z pamiątkami.
Nocowanie u rodzin goszczących było dodatkową atrakcją dla uczestników wycieczki. Mogli porozmawiać po angielsku, zobaczyć, jak wyglądają brytyjskie domy i przekonać się, jak smakuje miejscowa kuchnia.
Iwona Jaźwińska i Aneta Szerszeń