Wesoły niebieski autobus.

Wycieczka do Teatru Baj na spektakl ” Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?”

Dnia 31.05.2022r. nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do warszawskiego Teatru Baj na spektakl pt. „ Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz grający w nim aktorzy.

Spektakl opowiadał o Nosorożcu, który marzy, żeby latać. Niestety nie wiedział, jak to zrobić, dlatego był bardzo smutny. Z pomocą przyszedł mu Wróbel, który jako specjalista od akrobacji powietrznych staje się nauczycielem smutnego bohatera. Rady Wróbla, choć poczciwe, nie przyniosły zamierzonego efektu. Po wielu nieudanych próbach Nosorożec dokonuje odkrycia, które sprawia, że w jego sercu pojawia się radość.